Seniorzy z Chełmży podzielili się opłatkiem [zdjęcia]

Świąteczny czas sprzyja różnego rodzaju spotkaniom opłatkowym i wigilijnym z włodarzami gmin, miast i miasteczek.

W Chełmżyńskim Ośrodku Kultury zgromadziło się blisko 80 seniorów z miasta, z którymi spotkali się burmistrz Jerzy Czerwiński oraz wójt gminy Chełmża Jacek Czarnecki. Przybyli również zastępca burmistrza Kazimierz Bober, radny powiatu toruńskiego Cezary Strąkowski, dyrektorka Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej Urszula Meszyńska oraz ks. Rafał Kreczman z parafii św. Mikołaja Biskupa w Chełmży.

Spotkanie rozpoczął burmistrz Jerzy Czerwiński, składając wszystkim zebranym najserdeczniejsze życzenia spokojnych i przede wszystkim zdrowych świąt.

– Jeśli tylko zdrowie nam dopisze, to cała reszta z pewnością też się ułoży – powiedział włodarz Chełmży.

Burmistrz przeprosił wszystkich, ale obowiązki nie pozwoliły mu i wójtowi Czarneckiemu pozostać z zebranymi dłużej niż pół godziny.

Do życzeń dołączył również wójt Jacek Czarnecki, zdradzając, że w jego domu przygotowania do świąt już się zaczęły i że zdarza mu się myszkować po szafkach w poszukiwaniu ukrytych przez żonę słodkości i przygotowanych prezentów.

Następnie na scenę weszły dzieci z Przedszkola Miejskiego, które przygotowały jasełka bożonarodzeniowe. Dzieci były rewelacyjnie przygotowane i przebrane. Wśród postaci występujących w przedstawieniu pojawiły się tak niezwykłe postacie z bajek jak Smerfetka, Pszczółka Maja, Jaś i Małgosia, Czerwony Kapturek, Calineczka i Rybak ze Złotą Rybką. Dzieci zebrały zasłużone brawa za swoją interpretację świątecznego przedstawienia.

Następnie ks. Rafał Kreczman zacytował fragment Pisma Świętego mówiący o przybyciu Maryi i Józefa do Betlejem i o narodzinach Jezusa. Wszyscy odmówili krótką modlitwę. Po części oficjalnej zgromadzeni emeryci długo składali sobie nawzajem życzenia, wśród których dominowały te mówiące o szczęściu i zdrowiu i żeby wszyscy w identycznym składzie mogli zobaczyć się za rok na kolejnym takim uroczystym spotkaniu. Na zakończenie był świąteczny obiad oraz pyszne słodkości na deser.

Fot. Piotr Lampkowski