Sezon turystyczny w Chełmży rozpoczęty!

W czasie wieczornej imprezy mieszkańcy pletli wianki, aby później puścić je na Jezioro Chełmżyńskie (fot. Łukasz Piecyk)

Rajdem rowerowym o puchar burmistrza oraz nocą  z Beatlesami mieszkańcy Chełmży rozpoczęli sezon turystyczny. Na plaży przy Tumskiej Przystani odbyły się konkursy w robieniu wianków.

O godzinie 10 z parkingu Przystani Tumskiej ruszył rajd rowerowy u puchar burmistrza Chełmży. W kilkuosobowych grupach uczestnicy pokonali ok. 40-kilometrową trasę wokół Jezior Chełmżyńskiego oraz Grodno. Kolarska impreza miała charakter rekreacyjny i na polanie w Kamionkach Małych uczestnicy zorganizowali piknik. Po 4 godzinach w miejscu startu odbyło się podsumowanie rajdu i wręczenie nagród.

– Tym razem absolutnie nie chodziło nam o ściganie się na czas – tłumaczy Marek Dzielski z Urzędu Miasta Chełmża. – Zwycięzcę rowerowego rajdu wyłoniliśmy na podstawie naszego przewodnika po trasie. Tam znajdowały się pytania i zagadki, które rozwiązywali uczestnicy.

Identyczną liczbę punktów zdobyły dwie drużyny. Ostatecznie rzut monetą rozstrzygnął, że puchar trafił w ręce drużyny Bolków w składzie: Zbigniew Kręgiel, Franciszek Kuczka, Marek Kuffel, Krzysztof Zduński, Józef Więcławski oraz Piotr Strzelecki.

Wieczorem natomiast stowarzyszenie „Białe żagle” zorganizowało na terenie Przystani Tumskiej „Noc Świętojańską z Beatlesami”. Covery piosenek „Wielkiej Czwórki z Liverpoolu” zagrał zespół Przestrzeń Dźwiękoszczelna. W trakcie trwania imprezy odbyły się konkursy plastyczne dla dzieci. Kulminacją dnia było wypuszczenie wianków na Jezioro Chełmżyńskie oraz ognisko.