Siódma edycja Koncertu Papieskiego w Łysomicach

Chór Akademicki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika pod przewodnictwem Arkadiusza Kaczyńskiego uświetnił tegoroczną, siódmą edycję łysomickiego Koncertu Papieskiego. Wydarzenie odbyło się w niedzielę 23 kwietnia w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Gostkowie.

Pamięć o Ojcu Świętym kultywowana była w gminie podczas ustanowionego przez samego Jana Pawła II Święta Miłosierdzia Bożego. W uroczystym przedpołudniowym spotkaniu udział wzięli m.in. proboszcz parafii ks. Władysław Erdmański oraz przedstawiciele władz gminy – wójt Piotr Kowal oraz przewodniczący rady gminy Robert Kożuchowski.

Wykonywane podczas spotkania utwory znanych kompozytorów były prezentowane na przemian z filmami i fotografiami ukazującymi pontyfikat Karola Wojtyły. Pokaz ten wzbogacony został także o fragmenty „Tryptyku Rzymskiego”, recytowanego przez uczennice Zespołu Szkół nr 1 w Łysomicach. Zwieńczeniem tegorocznego koncertu było wspólne wykonanie ukochanej pieśni oazowej Jana Pawła II – „Barki”.

– Każdego roku w pomoc przy organizacji Koncertu Papieskiego włącza się wielu mieszkańców – zaznacza wójt Piotr Kowal. – Siódmą edycję wsparł m.in. Jan Kalinowski, wicedyrektor ZS nr 1 w Łysomicach, który swoje zaangażowanie okazuje od początku istnienia wydarzenia. W podziękowaniach nie można pominąć także księdza proboszcza, który od lat serdecznie nas przyjmuje w murach świątyni w Gostkowie.