Skróci się czas podroży pociągami Arriva

Do 20 minut krócej będziemy jechać pociągiem na trasie Chełmża- Grudziądz. PKP Polskie Linie Kolejowej wyłoniło firmę, która zajmie się remontem tego odcinka. To pierwszy etap rewitalizacji infrastruktury kolejowej obejmującej stacje między Toruniem a Grudziądzem. Przebudowa obejmie 40-kilometrowy odcinek linii kolejowej 207, która obsługuje głównie pasażerów spółki Arriva. Wykonawca zajmie się również przebudową blisko 40 przejazdów i 10 peronów. Na skrzyżowaniach z drogami pojawią się nowe rogatki i semafory, a całą infrastrukturę dopełnią urządzenia telekomunikacyjne i energetyczne.

– Przebudujemy m. in. dwa perony w Chełmży, jednak sam dworzec pozostanie bez zmian – tłumaczy Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP PLK. – Jesteśmy w trakcie załatwiania spraw formalnych przed podpisaniem umowy. Realizacja przedsięwzięcia rozpocznie się zaraz po jego podpisaniu.

Prace mają potrwać 22 miesiące. W tym czasie podróżujący muszą przygotować się na utrudnienia.

– Linia Chełmża – Grudziądz jest linia jednotorową. Podczas prac będzie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa. O zakresie zmian i terminach na bieżąco będziemy informować – zapowiada Mirosław Siemieniec.

Inwestycja pochłonie blisko 94 miliony złotych.