Solankowy raj

Niektórzy mieszkańcy gminy Łubianka z niecierpliwością wyczekują wiosny. Wówczas rozpoczyna się sezon wyjazdów do Ciechocinka. 1 kwietnia rozpoczęła się trzecia edycja tej akcji.

– W 2015 roku do naszego urzędu zwróciło się Uzdrowisko Ciechocinek, które zaproponowało organizowanie grupowych wyjazdów na ich basen solankowy – relacjonuje Anna Filus, pracownica Urzędu Gminy i koordynatorka wycieczek. – Od kwietnia do grudnia wyjeżdżamy tam raz w miesiącu. Koszt przejazdu pokrywa gmina, a uczestnicy wycieczki płacą tylko 8 zł za wstęp do uzdrowiska. Zainteresowani mogą śledzić naszego Facebooka i stronę www gminy oraz kontaktować się ze mną pod numerem 502 915 972.

Kolejna eskapada została zaplanowana na 6 maja. Program wycieczki wygląda tak, że grupa 40-50 osób dzieli się na dwie części. Jedna z nich zwiedza Ciechocinek, druga korzysta z atrakcji basenu solankowego. Następnie grupy się zamieniają. Osobom korzystającym z basenu towarzyszy wykwalifikowany rehabilitant.

– Wycieczkowicze chwalą sobie te wyjazdy – przyznaje. – Mówią, że ich bóle się zmniejszyły bądź wcale nie doskwierają! Zaznaczę, że w wyjeździe mogą brać udział wszyscy, nie tylko seniorzy.