Sołecka rywalizacja

23 kwietnia w remizie OSP Czernikowo odbędzie się Wiosenny Czernikowski Turniej Szachowy o Puchar Wójta.  
 
Celem wydarzenia jest popularyzacja królewskiej gry” wśród dzieci, młodzieży, a także dorosłych oraz możliwość spędzenia wolnego czasu w aktywny sposób. 

– Szachy w naszej gminie są dyscypliną wiodącą uważa Andrejus Sivickis, koordynator turnieju. W powiecie toruńskim nie mamy sobie równych. Jest jeszcze jednak wiele osób, które chciałyby poznać tajniki tej wspaniałej gry. Poprzez takie turnieje chcemy im to umożliwić. 

Rozpoczynające się o godz. 9.30 zmagania zostaną podzielone na dwie kategorie wiekowe OPEN i dziecięcą (dla osób urodzonych w roku 2005 i młodszych).  

– Ponadto uczestnicy będą rywalizować drużynowo informuje koordynator. Każdy gracz będzie musiał określić przy zapisach swoje miejsce zamieszkania. Po zakończeniu zmagań oprócz pucharów, medali, dyplomów i upominków za osiągnięcia indywidualne przyznamy także specjalne trofeum dla najlepszego sołectwa szachowego. 

Zapisać się do turnieju można poprzez sekretariat w Zespole Szkół w Czernikowie lub adres email: gimlo.czernikowo@gmail.com. Wydarzenia organizują Urząd Gminy i Zespół Szkół w Czernikowie.