Śpiewacy ze Złejwsi Małej nagrodzeni

fot. Urząd Gminy Zławieś Wielka

Zespół śpiewaczy „Melodia” ze Złejwsi Małej został uhonorowany I nagrodą na Kujawsko-Pomorskim Festiwalu Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej „Wolność krzyżami się mierzy” w Łochowie.

Festiwal odbył się pod koniec października w Łochowie. Podzielony został na kilka kategorii wiekowych i wokalnych (soliści, zespoły wokalne i chóry).

Wśród utworów królowały znane i lubiane piosenki wojskowe i patriotyczne, wiele z nich w sposób szczególnie uroczysty zapowiadało zbliżające się obchody święta 100-lecia niepodległości. Prócz rywalizacji artystycznej festiwal miał na celu pielęgnację naszej tradycji pieśni patriotycznej i legionowej.

Wykonawców oceniało trzyosobowe jury. Po wysłuchaniu wszystkich produkcji artystycznych postanowiło ono w kategorii „chóry” przyznać I nagrodę i Puchar Wojewody Kujawsko-Pomorskiego zespołowi śpiewaczemu „Melodia” ze Złejwsi Małej.

Organizatorami festiwalu byli: Gminne Centrum Kultury w Białych Błotach oraz Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łochowie. Przy organizacji współpracowali także Zakład Doskonalenia Zawodowego w Bydgoszczy, Szkoła Mundurowa w Bydgoszczy, Kujawsko-Pomorski Związek Żołnierzy Wojska Polskiego w Bydgoszczy oraz Rada Sołecka w Łochowie.