Sportowa gala w Gronowie

Już po raz dziesiąty starosta toruński Mirosław Graczyk przyzna nagrody za osiągnięcia sportowe. Uroczystość, na której uhonorowani zostaną wyróżnieni za rok 2014 sportowcy, rozpocznie się 9 czerwca w auli ZS CKU w Gronowie o godzinie 12:30.
Podczas ceremonii zostanie wyróżnionych 180 zawodników z różnych dyscyplin sportowych. Będą to m.in.: hokeiści, lekkoatleci czy też szachiści.

– Pierwsza część gali rozpocznie się od pokazu tańca latynoamerykańskiego przez jednego z laureatów – Karola Gajtkowskiego i jego partnerki – mówi Joanna Rybitwa z Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych. – Następnie będziemy wyczytywać poszczególnych zawodników, którzy zostaną poproszeni na scenę, aby odebrać nagrodę i gratulacje od pana starosty. W tle będziemy mogli zobaczyć prezentacje obrazujące sukcesy danego sportowca.

Po rozdaniu wszystkich statuetek rozpocznie się druga, mniej oficjalna część gali. W Gronowie pojawią się przedstawiciele sekcji wioślarskiej ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Toruniu. Na ich czele stanie Łukasz Pawłowski – srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.

– Każdy będzie miał szansę spróbować swoich sił na ergometrach wioślarskich – kontynuuje Rybitwa. – Kajakarze pokażą na czym polega ich dyscyplina oraz opowiedzą o działalności swojej placówki. Całą zabawę będzie można oglądać na specjalnym telebimie.

Po zakończeniu gali odbędzie się bankiet dla zaproszonych gości.