Stypendyści

Natalia Jarosz, Julia Górska oraz Bartosz Grabowski otrzymali stypendia sportowe od zarządu województwa kujawsko-pomorskiego. KST Włókniarz Chełmża był jedynym klubem z powiatu toruńskiego, którego zawodnicy otrzymali te wyróżnienia.

– Miniony rok faktycznie można zaliczyć do udanych – uważa Tomasz Szwed, trener klubu. – To pierwsze takie wyróżnienie naszych kajakarzy od czasu reaktywacji Włókniarza. Te stypendia przyznawane są tylko najlepszym młodym sportowcom z województwa.

Na wtorkowym rozdaniu nie było Bartosza Grabowskiego. Tego dnia wylatywał na zgrupowanie kadry juniorów do Portugalii. W 2016 brał udział w mistrzostwach świata i Europy juniorów. Zdobył złoty medal mistrzostw Polski. Na tej samej imprezie pierwsze miejsce w dwójce wywalczyły Julia Górska oraz Natalia Jarosz, uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Wałczu, obecne w Urzędzie Marszałkowskim.

– Sporo czasu poświęcamy na treningi, w Chełmży jesteśmy od święta – przyznają zawodniczki Włókniarza. – To stypendium na pewno motywuje do zdobywania dalszych sukcesów na arenie Polski i świata. Marzenia? Oczywiście igrzyska olimpijskie.