Sukces chełmżyńskich karateków

Sukcesem zakończył się występ karateków z chełmżyńskiego Dojo podczas mistrzostw Europy WKB. 
 
Zmagania w Rzeszowie zostały podzielone na dwa dni – pierwszego rywalizowali seniorzy, oldboye i juniorzy starsi, zaś kolejnego na matach stanęli juniorzy młodsi oraz dzieci.  

– Na Podkarpacie udaliśmy się 
pięcioosobową grupą – relacjonuje Monika Poczwardowska z Dojo Chełmża. – Składała się ona z trzech zawodników – Mileny Łobockiej, Bartka Bochelowicza i Klaudii Kuligowskiej – oraz dwóch instruktorów, czyli mnie i Andrzeja Poczwardowskiego. Z Andrzejem postanowiliśmy skorzystać z okazji i wzięliśmy udział w rywalizacji, chociaż głównie skupialiśmy się na występach naszych podopiecznych. 

W zawodach wzięło udział blisko 500 karateków z 17 państw. 
 

– Taki tłum bardzo paraliżuje – twierdzi Monika 
Poczwardowska. – Wiem to sama po sobie. Szczególnie występy na macie środkowej, która znajdowała się na podwyższeniu i była głównym obiektem zainteresowania, powodowały dodatkowy stres.  

Mimo to
 młodzi reprezentanci Dojo zaprezentowali się bardzo przyzwoicie. Wszyscy wystąpili w ćwierćfinałach swoich kategorii, gdzie niestety musieli uznać wyższość rywali. Jeszcze lepsze wyniki udało się osiągnąć ich instruktorom, którzy do Chełmży wrócili z medalami! Andrzej Poczwardowski zdobył srebro w kategorii oldboy open +40 lat, zaś Monika Poczwardowska uzyskała tytuł mistrzyni Europy seniorek +65 kg. Dla instruktorki jest to dotychczas największe osiągnięcie w karierze.  

Teraz przed mistrzynią nowy 
cel. Wraz z mężem już rozpoczęła przygotowania chełmżyńskich adeptów karate do grudniowych mistrzostw Polski, które odbędą się w Mielcu.