Sukces Karoliny Szpejny z Grębocina na Mistrzostwach Polski

Mieszkanka Grębocina, Karolina Szpejna odnosi kolejne sukcesy. Na Mistrzostwach Polski w Gliwicach wywalczyła 10 medali.

W kwietniu, Karolina Szpejna zdobyła brązowy medal Pucharu Świata w Olsztynie w pływaniu w płetwach w konkurencji 50 metrów pod wodą. To był pierwszy indywidualny medal zawodów tej rangi zawodniczki Laguny24 Toruń. Ponadto pływaczka z Grębocina uzyskała wtedy drugie miejsce w Pucharze Prezydenta Olsztyna oraz zajęła trzecie miejsce w wyścigu sztafetowym.

Kolejne zawody odbyły się w Gliwicach. Mieszkanka Grębocina na Mistrzostwach Polski zdobyła 10 medali – 7 indywidualnych (2 złote, 3 srebrne i 2 brązowe) oraz 3 w sztafetach (1 srebrny i 2 brązowe). Na każdym dystansie poprawiła także swoje rekordy życiowe.

Karolina uprawia pływanie w płetwach od 5 lat. W tym roku została powołana do Kadry Narodowej juniorów, jest wielokrotną mistrzynią i kilkukrotną rekordzistką Polski. Jest również przykładem osoby, która uparcie dąży do spełniania swoich marzeń oraz rozwoju kariery sportowej.