Sukces na ćwierćwiecze

Setbol Czernikowo zwyciężył Lipnowską Amatorską Ligę Piłki Siatkowej. Triumf przypadł w wyjątkowym roku dla klubu, który świętował 25-lecie istnienia.  
 
Siatkarze z Czernikowa uczestniczyli w Lipnowskiej Lidze po raz drugi. W zeszłym roku zakończyli zmagania na trzecim miejscu. 

– W latach 2012-2014 graliśmy w Regionalnej Lidze Siatkówki, która obejmowała więcej drużyn niż Lipnowska Liga – opowiada Grzegorz Grzywiński, zawodnik i prezes Setbola Czernikowo. – Co więcej, Regionalną Ligę Siatkówki trzykrotnie zwyciężyliśmy. Wiedzieliśmy więc, że stać nas na to, aby tutaj również pokazać się z bardzo dobrej strony.  

Do rozpoczętej pod koniec października Lipnowskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej przystąpiło osiem drużyn. Zespoły grały systemem „każdy z każdym”, mierząc się ze sobą tylko raz.  

– Pięć zwycięstw w siedmiu meczach dało nam pierwszą pozycję – mówi Grzegorz Grzywiński. Mecze, które przegraliśmy, były rozstrzygane w tie-breaku, a to zawsze jest loterią.  

Za zwycięstwo w lidze Setbol otrzymał puchar. Dodatkowo indywidualnie został uhonorowany zawodnik zespołu z Czernikowa Tomasz Janiszewski, którego wybrano najlepszym zawodnikiem rozgrywek.  

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z sukcesu, tym bardziej że ten rok był dla nas jubileuszowy – opowiada prezes Setbola Czernikowo. – W nowym roku planujemy wziąć udział w kilku turniejach, w których zwyczajowo bierzemy udział. Być może także nam uda się zorganizować wydarzenie. Zrobimy też wszystko, aby obronić tytuł w następnej edycji Lipnowskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej.