Sukces zawodniczek UKS Trójka Górsk!

Piłka nożna kojarzy nam się głównie z dyscypliną przeznaczoną i uwielbianą przez większą część męskiej populacji. Na pewno nie zgodzą się z tą opinią młode zawodniczki UKS Trójki Górsk, które 25 marca zdobyły w Świeciu tytuł wicemistrzyń województwa!

W środę na stadionie miejscowej Wdy odbył się XV Turniej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Na rozgrywki wybrały się dziewczynki klubu z Górska, w dwóch przedziałach wiekowych: 9 i 10 lat oraz 8 lat i młodsze. Tym razem lepiej poszło starszej drużynie, która dotarła aż do finału rozgrywek, ulegając tam Tęczy Bydgoszcz. Zespół zostawił prędzej w pokonanym polu m.in. Szóstkę Inowrocław czy też Orion Grudziądz. Warto wspomnieć, że najlepszą bramkarką turnieju została zawodniczka Trójki – Fatima Alsayed Omar.

Młodsza kategoria wiekowa również nie ma się czego wstydzić, ponieważ zajęła wysokie czwarte miejsce. W nagrodę wszystkie zawodniczki otrzymały stroje piłkarskie firmy Nike, medale, dyplom oraz upominki od firmy Tymbark.