Sylwestrowy długi weekend na podwójnym gazie

W sylwestrowo-noworoczny weekend policjanci zatrzymali aż 5 nietrzeźwych kierowców. Wszystkim grozi teraz do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

W sylwestra o 3:00 na ul. Lipnowskiej w Toruniu funkcjonariusze zatrzymali do kontroli audi A4. Jak się później okazało kierowca miał 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

W Nowy Rok zatrzymano kolejnych nietrzeźwych. Około godzi. 9:00 na ulicy Poznańskiej w Toruniu mundurowi zaalarmowani dziwnym zachowaniem na drodze kierowcy forda transita, kazali mu zjechać na pobocze. U 42-latka probierz również wykazał 2 promile alkoholu.

Podobna sytuacja miała miejsce w Złejwsi Małej. Patrol drogówki zatrzymał do kontroli samochód marki golf. Okazało się, że mieszkaniec powiatu toruńskiego miał promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

W Łysomicach funkcjonariusze zatrzymali jadącego motorowerem 33-latka, ponieważ jego zachowanie również wzbudziło wątpliwości. Reakcja policjantów okazał się słuszna. Mężczyzna miał ponad jeden promil alkoholu we krwi.

-W sobotę, krótko po godz. 2:00, policjanci z komisariatu w Lubiczu podczas patrolowania ulic Krobi zauważyli osobowe audi. – relacjonuje sierż. szt. Wojciech Chrostowski, z Zespołu Komunikacji Społecznej KMP Toruń – Podczas kontroli od 23-letniego kierowcy funkcjonariusze wyczuli woń alkoholu. Przeprowadzone badanie potwierdziło ich przeczucia. Mężczyzna miał 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Przeciwko kierowcom będzie toczyło się teraz postępowanie. Grozi im 2 lata pozbawienia wolności oraz uprawień do prowadzenia pojazdów.