Sześć dych uczczą u nas

Już 5 grudnia w Szkole Podstawowej w Czernikowie odbędzie się magiczny koncert. Mieszkańców raczyć swoimi głosami i pomysłami będzie legendarna Piwnica Pod Baranami.

Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu „Grudniowe Koncerty”. Wcześniej w tym miejscu gościli pod koniec roku już m.in. Zbigniew Wodecki, Zenon Laskowik, Krzysztof Daukszewicz, Czerwony Tulipan oraz Alosza Awdiejew.

Zbliżający się koncert odbędzie się pod hasłem „Magiczne Pieśni Wielkich Piwnicznych Gwiazd”. Celem wydarzenia jest przypomnienie lokalnej społeczności dokonań najdłużej działającego w Polsce kabaretu. Mury szkolne wypełnią piwniczne pieśni, hymny i teksty. Dość powiedzieć, że z grupą tą w przeszłości związani byli tak wybitni artyści, jak na przykład Ewa Demarczyk, Zbigniew Preisner, Marek Grechuta, Grzegorz Turnau, Tadeusz Kwinta czy Jan Kanty Pawluśkiewicz.

Organizatorem wydarzenia jest Szkoła Podstawowa w Czernikowie. Okazja jest szczególna, bo krakowska grupa działa już od sześćdziesięciu lat. Z tej okazji ogłoszono konkurs na muzyczną interpretację piwnicznych utworów oraz projekt plakatu upamiętniającego sześćdziesięciolecie istnienia kabaretu.

Swoim patronatem wydarzenie otoczyli starosta toruński Mirosław Graczyk i wójt gminy Czernikowo Zdzisław Gawroński.

– Ćwierćwiecze istnienia samorządu terytorialnego jest dobrą okazją do pokazania, że władze lokalne wspierają i promują działania związane z kulturą – mówi Zdzisław Gawroński. – A w naszej gminie się dzieje i powie to każdy, kto tu mieszka.

Wieczór pełen humoru, wzruszeń i magii rozpocznie się 5 grudnia o godzinie 17.30 w Szkole Podstawowej w Czernikowie. Rezerwacji biletów można dokonać pod numerami: 883 68 96 35 lub 600 41 69 33.