Szkoła w Zelgnie wygrała zawody „Jestem sprawny” [ZDJĘCIA]

Złoto zdobyli uczniowie z Zelgna

Ponad 2 godziny zabawy i zdrowej rywalizacji oraz 15 konkurencji dla dzieci i ich rodziców – tak upłynęła szósta edycja konkursu „Jestem sprawny”. Uczniowie z gminnych szkół podstawowych rywalizowali m. in. o okazałego misia.Turniej sportowy to już tradycyjna impreza, która odbywa się w sali gimnastycznej gimnazjum w Głuchowie.

– Z roku na rok umiejętności dzieci się wyrównują. Tego typu zabawy są potrzebne dla dzieci z klas nauczania zintegrowanego – tłumaczy Wojciech Rosiński, organizator i dyrektor gimnazjum w Głuchowie. – Między niektórymi placówkami była przepaść. Teraz udało się ją zniwelować.

Dzieci razem z opiekunami drużyn musiały m. in. pokonać tor przeszkód, zawrócić przy słupku na piłce do skakania, czy kozłować przez całą salę. Zamiast punktów o wygranej decydowała liczba lizaków.

– Stała się rzecz niebywała, bo oderwaliśmy dzieci od komputerów – żartował Jacek Czarnecki, wójt gminy Chełmża, oglądając zawody. – Naprawdę cieszę się, że mamy okazję oglądać te zawody. Ważne jest to, że pojawili się także opiekunowie dzieci, którzy nie tylko dopingują, ale również biorą udział.

Dla rodziców przygotowano 5 konkurencji. Poza typowo sprawnościowymi zadaniami musieli również posegregować odpady według kategorii, które zakłada znowelizowana ustawa „śmieciowa”.

Na ostatnim stopniu podium stanęli uczniowie ze Sławkowa. Podstawówka z Grzywny, która broniła tytułu, tym razem zajęła drugie miejsce. Wygrały dzieci z Zelgna.

– Walczyli bardzo dzielnie, ale przecież chodzi o zabawę – mówi Katarzyna Smykowska, kapitan zwycięskiej drużyny.
Organizatorzy mają nadzieję na rozszerzenie imprezy.

– Chciałbym zmienić formułę tych zawodów. Nasza impreza byłaby rodzajem preselekcji. Wybieramy trzy najlepsze drużyny, które rywalizowałyby potem z drużynami z Bydgoszczy i Torunia – planuje Wojciech Rosiński.

Zawody zakończyło wręczenie medali oraz pucharu. Zwycięska drużyna otrzymała z rąk wójta również okazałego misia, który jest tradycyjną nagrodą od początku rozgrywania konkursu „Jestem sprawny”.