Szukając następcy Zenka

Po sukcesie zeszłorocznej edycji gmina Obrowo przygotowuje się do kolejnej edycji Festiwalu Disco Polo i Dance w Głogowie. Ruszyły eliminacje dla zespołów z województwa kujawsko-pomorskiego, które chciałyby pokazać się na scenie głównej.

Tegoroczny festiwal odbędzie się 20 maja. Aby na nim wystąpić, należy najpierw przejść pierwszy etap eliminacji. Warunkiem udziału w imprezie jest przesłanie drogą elektroniczną do 15 kwietnia karty zgłoszeniowej, maksymalnie trzech piosenek oraz aktualnego zdjęcia zespołu.

Z nadesłanych zgłoszeń jury wytypuje maksymalnie 10 zespołów. Skład festiwalowy poznamy najpóźniej do końca kwietnia. To wyłonione zespoły będą miały szansę pokazać się szerokiej publiczności. Każdy będzie miał do dyspozycji na scenie pół godziny (łącznie z rozstawieniem sprzętu). Co ważne, wszyscy muszą zaprezentować autorskie kompozycje.

Co jury weźmie pod uwagę w trakcie koncertu finałowego w Głogowie?

– Kontakt uczestników z publicznością, wokalizę, instrumentarium, wizerunek sceniczny oraz organizację techniczną – czytamy w regulaminie. – Każde z kryteriów będzie oceniane w skali od 1 do 5. O zajętym miejscu decyduje suma zdobytych punktów. W przypadku remisu o wygranej będzie decydować najpierw kryterium kontaktu uczestników z publicznością, następnie prezencja na scenie (wizerunek).

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymają nagrody pieniężne. Odpowiednio 1500, 1000 i 500 złotych. Zwycięzca będzie mógł także wystąpić ponownie na scenie w 40-minutowym programie. Specjalną nagrodę wręczy także wójt gminy.

Więcej informacji: http://obrowo.pl/ii-festiwal-disco-polo-i-dance,2,pl,news,2,0,519.html