Szukamy dawców szpiku dla mieszkanek regionu

W niedzielę, 22 listopada w Bydgoszczy, odbędzie się Dzień Dawcy Szpiku. Poświęcony zostanie dwóm mieszkankom regionu – Kamili Makowskiej i pani Reginie – dla których mieszkańcy Miasta nad Brdą poszukują dawców szpiku. Wspólnymi siłami możemy pomóc im znaleźć genetycznego bliźniaka!
Kamila i Regina – dwie piękne kobiety, które mimo przeciwności losu rozdają uśmiech innym. Tym razem to mieszkańcy Bydgoszczy skrzyknęli się, aby podjąć się próby pomocy i znaleźć dla nich dawcę. Rejestrując się podczas akcji można pomóc wielu osobom, które walczą o życie w szpitalu.

– Jestem jedną z inicjatorów akcji – mówi Monika Krawczyk, która poinformowała naszą redakcję o wydarzeniu. – Wspólnie z Fundacją DKMS Polska chcemy dedykować dzień 22 listopada – Dzień Dawcy Szpiku – Kamili oraz Pani Reginie – mieszkance Bydgoszczy. – Kamila jest mi na tyle bliska, że wraz z przyjaciółmi postanowiliśmy zrobić wszystko, aby odnaleźć jej bliźniaka genetycznego.

Kamila Makowska, mieszkanka gminy Osielsko, od kilku miesięcy prowadzi motywacyjnego bloga, w którym wspiera osoby chore na nowotwory. Choć 14-letnia dziewczyna nosi duży bagaż doświadczeń, wciąż się nie poddaje i chorobie wypowiedziała wojnę. Jak sama mówi, wie, że zwycięży, bo inaczej być nie może.

Przeczytaj więcej o Kamili – Nigdy się nie poddam! : http://pozabydgoszcz.pl/archiwa/nigdy-sie-nie-poddam

Pani Regina, 56-letnia bydgoszczanka, o chorobie dowiedziała się w marcu. Diagnoza była szybka – ostra białaczka limfoblastyczna.

– Dzisiaj moim jedynym marzeniem jest odzyskanie zdrowia – mówi kobieta. – Nie poddam się, bo mam wspaniałych przyjaciół i kochającą rodzinę. Mam dla kogo walczyć.

Pani Regina jest szczęśliwą mamą, babcią i żoną. Jak sama mówi, najlepszym przyjacielem jest jej mąż Stefan, który troszczy się o nią każdego dnia.

Dwie silne kobiety tym razem potrzebują naszej pomocy. Wspólnie możemy dać im szansę na lepsze życie.

„Poinformuj najbliższych, przyjdź i zarejestruj się jako potencjalny Dawca! Może to właśnie Ty możesz uratować komuś życie?”

Akcja rozpocznie się 22 listopada w dwóch miejscach Bydgoszczy:

  • w Fundacji „Wiatrak” przy ul. Bołtucia 7 (w godzinach od 9.30 do 15.30)
  • w Galerii Pomorskiej przy ul. Fordońskiej 141(w godzinach od 11.00 do 17.00)

Patronat honorowy nad akcją objął Jacek Kryś, Dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy .