Tak bawiły się mieszkanki Lubicza podczas Gminnego Święta Kobiet [fotorelacja]

Włoch Francesco Napoli zaśpiewał dla mieszkanek gminy słynną piosenkę „Marina, Marina”. (fot. Łukasz Piecyk)

Francesco Napoli rozgrzał lubicką publiczność. Włoski gwiazdor pojawił się w Szkole Podstawowej w Lubiczu Górnym, by zaśpiewać swoje największe przeboje specjalnie dla mieszkanek gminy. Niespodzianek na ten dzień przygotowano jednak więcej. Tę, która najbardziej rozbawiła publiczność, zorganizowała grupa Alebabki i przyjaciele.

– Drogie panie, dziękuję, że jesteście – przywitał zgromadzone 3 marca w trakcie Gminnego Dnia Kobiet mieszkanki wójt Marek Olszewski. – Wszystko, co tu zobaczycie, zostało przygotowane specjalnie dla was, bo bez was świat by nie istniał. Drogie panie. Spełniacie się w tak różnych życiowych rolach: w domu, pracy zawodowej i na arenie społecznej. Jesteście odpowiedzialne, obowiązkowe i pomysłowe. W imieniu męskiej części mieszkańców gminy życzę słonecznych dni, zdrowia i wszystkiego, czego tylko sobie wymarzycie. Niech Dzień Kobiet trwa cały rok!

Życzeniom tym towarzyszyło wręczenie kwiatów pani wyłonionej z widowni, a także obecnej na sali przewodniczącej Rady Gminy Lubicz Hannie Anzel. Włodarz gminy od pań radnych tradycyjnie otrzymał koszyk z domowymi wyrobami.

W trakcie spotkania najszczersze życzenia złożył także poseł Jan Krzysztof Ardanowski.

– Dla mnie to wielki zaszczyt zwracać się do kobiet z gminy Lubicz – mówił. – Mieszkam tu od 35 lat, a przyjechałem za moją żoną. Kobiety w dzisiejszym świecie pełnią ogromnie ważną rolę. Nie tylko są matkami, żonami, ale także kobietami niezależnymi. Drogie panie, bez was nie byłoby także naszej niepodległości. To wy sto lat temu mówiłyście mężczyznom o patriotyzmie. To wy tworzycie naszą historię.

W trakcie sobotniego spotkania panie miały także okazję odwiedzić wiele stoisk z rękodziełem, biżuterią, obrazami, liczne kramy, w tym: Biblioteki Publicznej, Fundacji „Trybik”, dietetyka, radcy prawnego i wielu innych. Jak zawsze nie zabrakło konkursów z dziesiątkami nagród i poczęstunku.

Wiele działo się także na scenie. Do zabawy zagrzewały panie zespoły: Eden i Akus, a pokaz tańca przygotowała grupa Ragaton Girl. Dla wszystkich niespodzianką był występ grupy Alebabki i przyjaciele, składającej się z radnych i dyrektorek szkół. Dla mieszkanek wystąpił także Teatr Afisz ze spektaklem „W oparach starego kina”.

Gwoździem programu był koncert włoskiego artysty – Francesco Napoliego, autora słynnej piosenki „Marina, Marina”, który porwał lubickie kobiety do wspaniałej zabawy.

– W tym wyjątkowym dniu dziękuję przede wszystkim paniom, bo gmina Lubicz kobietami stoi – podkreślała Hanna Anzel, przewodnicząca Rady Gminy. – Jest nas bardzo dużo i nigdzie nie ma tak wspaniałych jak tu. Spotykamy się od 6 lat i każde wydarzenie jest dzięki wam wyjątkowe. Drogie panie, bardzo się cieszę, że jesteście tak aktywne, zarówno w życiu zawodowym, jak i społecznym. Jestem wręcz dumna, że mogę pełnić funkcję przewodniczącej Rady Gminy w tak wspaniałej gminie – waszej gminie Lubicz. Wszystkiego dobrego!

Fot. Łukasz Piecyk