Tomasz Urbański nowym trenerem Legii Chełmża

Znany jest już następca Grzegorza Wódkiewicza na stanowisku szkoleniowca Legii Chełmża. Został nim aktualny gracz chełmżyńskiego zespołu – Tomasz Urbański

38-letni zawodnik to wychowanek chełmżyńskiej drużyny. W swojej karierze grał również w Kasztelanie Papowo Biskupie, Cyklonie Kończewice, a także Elanie Toruń.

Docelowo Urbański ma pełnić rolę trenera, ale istnieje możliwość, iż zobaczymy go jeszcze na boisku kiedy Legia będzie w trudnej sytuacji kadrowej.

– Przed trenerem został postawiony cel, aby drużyna znalazła się w pierwszej dziewiątce – mówi Mariusz Kałużny, prezes Legii Chełmża. – Reorganizacja trzeciej ligi może sprawić, iż spadnie sześć/siedem drużyn, więc chcemy uniknąć sytuacji takiej jak w ubiegłym sezonu, gdzie o utrzymanie musieliśmy się bać już nawet po zakończeniu ostatniego spotkania.

Wiadomo jest również, iż w Legii pozostanie bramkarz Tomasz Bukowski, który odrzucił ofertę III-ligowej Sparty Brodnica. Z wypożyczenia powróci także Bartosz Szprenglewski, który ostatnio reprezentował barwy Chełminianki Chełmno. Trwają rozmowy z braćmi Smolarzami – Patrykiem i Łukaszem. O dalszych ruchach kadrowych będziemy informować.