Tragedia pod Chełmżą. Nie żyje pieszy potrącony przez samochód

Fot. Łukasz Piecyk

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło wczoraj w Kończewicach. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że osobowy peugeot podczas wyprzedzania innego pojazdu uderzył w idącego poboczem mężczyznę. Pieszy poniósł śmierć na miejscu. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia oraz proszą świadków o kontakt. 

– Wypadek miał miejsce 25 września, około godziny 19.30, na drodze wojewódzkiej nr 551 w Kończewicach – informuje mł. asp. Wojciech Chrostowski z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. – Kierujący osobowym peugeotem 19-latek, podczas wyprzedzania innego pojazdu, uderzył w idącego lewym poboczem mężczyznę, który prowadził rower. W wyniku zderzenia pieszy poniósł śmierć na miejscu.

Funkcjonariusze ustalają teraz tożsamość ofiary. Wiadomo, że mężczyzna ma około 50-60 lat i był ubrany w odzież roboczą. Teraz okoliczności i przyczyny tego zdarzenia wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratury. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący peugeotem był trzeźwy.

Wszystkie osoby, które były świadkami tego zdarzenia proszone są o osobisty lub telefoniczny kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, ul. Grudziądzka 17, tel. (56) 641 26 07 lub 112 i 997.