Tragedia w gminie Łysomice – zmarł 50-letni rowerzysta

Fot. Łukasz Piecyk

W godzinach porannych, w Papowie Toruńskim, doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Samochód osobowy potrącił 50-letniego rowerzystę. Mężczyzna kierujący jednośladem zmarł w szpitalu.

– Do zdarzenia doszło około godziny 6.30 – informuje mł. asp. Wojciech Chrostowski z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. – Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący rowerem 50-latek, przejeżdżając w poprzek ul. Warszawskiej z zatoki autobusowej w kierunku ul. Ogrodowej, zderzył się z osobowym audi jadącym w kierunku Łysomic. Autem kierował 45-latek.

Rowerzysta trafił do szpitala, gdzie zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Mundurowi ustalili, że kierujący audi był trzeźwy. Okoliczności i przyczyny tego zdarzenia wyjaśniają funkcjonariusze z toruńskiej komendy pod nadzorem prokuratury.

Wszystkie osoby, które były świadkami tego zdarzenia proszone są o osobisty lub telefoniczny kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, ul. Grudziądzka 17, tel. (56) 641 26 07 lub 112 i 997.