Trwa budowa nowego miejsca rekreacji. Tym razem nad Jeziorem Głuchowskim

Przyszłoroczny sezon wakacyjny mieszkańcy gminy będą mogli rozpocząć na plaży w Głuchowie. Samorząd właśnie realizuje inwestycje związane z przystosowaniem terenu dla wędkarzy i turystów. Plaża nad Jeziorem Głuchowskim od dawna była wykorzystywana jako miejsce rekreacji m. in. przez mieszkańców Głuchowa, Bielczyn i Kończewic. Teraz teren zmieni się jej oblicze.

– Na obecnie modernizowanym terenie, który zajmuje 0,5 ha, znajdowały się dwa zniszczone pomosty i niewielkie obiekty rekreacyjno-gospodarcze – informuje Katarzyna Orłowska z Urzędu Gminy Chełmża. – Inwestycja powstaje w porozumieniu z Polskim Związkiem Wędkarskim.

W ramach inwestycji powstaną dwa drewniane pomosty (z których będą mogli korzystać m. in. właśnie wędkarze), otwarta wiata rekreacyjna, boisko do siatkówki plażowej, plac zabaw dla dzieci oraz budynek z ogólnodostępnymi toaletami. Gmina planuje poprawę dróg dojazdowych oraz przeznaczenie części terenu na miejsca parkingowe.

– Inwestycja uporządkuje teren nad jeziorem, podniesie walory estetyczne terenu, uatrakcyjni go i zabezpieczy przed dewastacją – dodaje Katarzyna Orłowska. – Teren pod inwestycję zostanie oczyszczony, zagospodarowany przez w/w obiekty, częściowo zagospodarowany również zielenią i wysypany piaskiem dla zorganizowania plaży i boiska do siatkówki plażowej.