Trwa rozbudowa strażnicy w Kuczwałach

Rozpoczęto kontynuację prac przy rozbudowanie remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kuczwałach. Gdy tylko pogoda znacznie się poprawiła, robotnicy wznowili pracę. Nowy obiekt ochotników ma być gotowy w maju przyszłego roku. 

Prace budowlane rozpoczęto już w ubiegłym roku. Tuż przed zimą budynek pokryty został dachem. W nowym budynku znajdą się szatnie, pomieszczenie socjalne oraz stanowisko na pojazd. Młodzi strażacy nie tylko ochotniczo służą w OSP, ale również w pracach budowlanych. Pracowali przy budowie fundamentów pod przyszły nowy obiekt. Ich dotychczasowa remiza nie spełnia podstawowych norm sanitarnych i budowlanych. Radość jest tym większa, zwłaszcza, że budynek zostanie wyposażony w drugi garaż oraz zaplecze socjalno-sanitarne, którego do tej pory brakowało.

Obecnie w swoich szeregach jednostka zrzesza łącznie 52 czynnych członków , w tym  10 kobiet druhen. Jednostka zabiega także  o włączenie do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (KSRG). W tym celu musi jednak posiadać garaż na drugi samochód, a prowadzona rozbudowa daje taką możliwość. Inwestycja finansowana obecnie jest z budżetu gminy Chełmża. Na ten rok na wydatki związane z jej rozbudową zaplanowano w budżecie 50 tysięcy złotych.

Wyremontowana remiza zostanie oddana do użytku w maju 2016 roku.

[fbcomments]