W gminie Wielka Nieszawka zaczęli chodzić z kijkami

Sekcję coraz popularniejszego chodzenia z kijkami prowadzi animator sportu zatrudniony na gminnym „Orliku”. W zajęciach może uczestniczyć każdy, bez względu na wiek. Tereny leśne, z których słynie ten obszar, są doskonałym miejsce do ćwiczenia kondycji.

Pierwsze zajęcia odbyły się w sobotę 23 maja w godzinach 9-11.

– Chcemy, żeby odbywały się one cyklicznie – mówi Kazimierz Kaczmarek, wójt gminy Wielka Nieszawka. – Nordic walking może być doskonałą rozrywką dla młodzieży, osób w średnim wieku, a także seniorów. Pozwala też wrócić do sprawności po kontuzjach kończyn czy innych schorzeniach.

Początki wymagają instruktażu. Pierwszy trening musiał się więc rozpocząć od czterdziestominutowego wdrożenia w chodzenie – rozgrzewki i pokazania poprawnej techniki. Marsz w terenie trwał godzinę.

– W naszej gminie mamy wiele niezwykle atrakcyjnych przyrodniczo terenów – mówi włodarz gminy. – Aż żal ich nie wykorzystywać do sportu i rekreacji. Wiele osób robi to na własną rękę, ale chcemy też wyjść naprzeciw tym, którzy potrzebują motywacji do treningów w postaci towarzystwa. W grupie zawsze raźniej zacząć ćwiczyć.

Każda osoba, która wybiera się na trening, powinna ubrać się odpowiednio do aury, a także zaopatrzyć w kije do tej dyscypliny. Chociaż istnieje też możliwość bezpłatnego ich wypożyczenia na miejscu. Nie można też zapominać o wodzie. W czasie wysiłku trzeba uzupełniać płyny.

Organizatorzy proszą także, żeby zabierać ze sobą na zajęcia dużo energii i dobrego humoru. Tego na pierwszym spotkaniu nie zabrakło. Informacje o kolejnych zajęciach będą udostępnianie na stronie internetowej Urzędu Gminy Wielka Nieszawka.