W Lubiczu Górnym zainaugurowali nowy rok akademicki [zdjęcia]

Imprezą towarzyszącą wydarzeniu było IX Integracyjne Kryterium Asów Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Na starcie stanęło ponad stu zawodników w różnych kategoriach zaawansowania kolarskiego. 
 
Przed lubickim Wydziałem Zamiejscowym WSKFiT w Pruszkowie dopiero drugi rok funkcjonowania. Mimo to uczelnia, do której powstania przyczyniła się gmina Lubicz, ma już niezłą renomę. Do studiujących tu od ubiegłego roku m.in. Michała Kwiatkowskiego czy Roberta Kościechy dołączyli Paweł Przedpełski (żużlowy Drużynowy Mistrz Świata Juniorów 2016), Jakub Dąbrowski (Mistrz Świata Juniorów w kickboxingu) czy też reprezentantki Polski na sierpniowych Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro – Katarzyna Niewiadoma i Daria Pikulik. 

– Uważam, że przyciągamy bardzo ciekawą i atrakcyjną ofertą – twierdzi prodziekan Wydziału Zamiejscowego WSKFiT Zbigniew Barcikowski. Jeden rocznik to ok. 40 osób, więc dzięki temu możemy maksymalnie skupić się na każdym studencie, stosując do każdego indywidualne podejście. Nasze zajęcia praktyczne odbywają się na obiektach sportowych, a wykłady w Zespole Szkół nr 1 w Lubiczu Górnym. Zajęcia teoretyczne dostępne są także interaktywnie poprzez platformę edukacyjną. Jest to duże ułatwienie dla żaków, gdyż wielu z nich przez niemal cały rok rywalizuje w różnych zakątkach świata. Studiowanie dzienne w ich przypadku byłoby niemożliwe. 

Po oficjalnej inauguracji roku szkolnego przyszedł czas, jak na takiej uczelni przystało, na rywalizację sportową. Kolarze zmierzyli się na ulicach Lubicza Górnego w IX Kryterium Asów Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Na starcie niestety zabrakło Michała Kwiatkowskiego, który w tym czasie startował w drużynowych mistrzostwach świata w katarskim Doha. Wraz ze swoją drużyną Team Sky zajął tam czwarte miejsce. 

– Nieobecność Michała to mały niedosyt, ale poziom zawodów był więcej niż zadowalający – opowiada Sławomir Baliński, przedstawiciel organizatorów. – Mieliśmy obawy o frekwencję z powodu niesprzyjającej pogody, ale zarówno uczestnicy, jak i kibice nie zawiedli nas. Mam nadzieję, że w przyszłym roku odbędzie się X Integracyjne Kryterium Asów, ponieważ naszym celem jest integracja środowiska kolarskiego. Przy okazji bardzo dziękuję za przychylność i wsparcie wójtowi gminy Lubicz, a strażakom, gminnemu zarządowi dróg i policji za profesjonalne zabezpieczenie zawodów. Dziękujemy też mieszkańcom za wyrozumiałość z powodu zamknięcia ulic. 

Wyniki w poszczególnych kategoriach znajdziecie na stronie internetowej lubicz.pl. 

Fot. Łukasz Piecyk