W Lulkowie trwa budowa świetlicy i remizy OSP

Modernizacja budynku świetlicy i remizy OSP w Lulkowie potrwa jeszcze siedem miesięcy (Fot. nadesłane)

Prace termomodernizacyjne ruszyły w połowie lipca. Według założeń, już w kwietniu mieszkańcy Lulkowa będą mogli korzystać z nowej świetlicy, druhowie zaś ze zmodernizowanej remizy Ochotniczej Straży Pożarnej. Dodatkowo dobudowana zostanie biblioteka i  przedszkole. Koszt remontu to prawie 2,7 milionów złotych.

W ramach zadania „Termomodernizacja z przebudową i rozbudową budynku użyteczności publicznej (OSP, świetlica, biblioteka, przedszkole) w miejscowości Lulkowo” zmodernizowane zostanie wejście główne do obiektu, które tzw. wiatrołapem połączy ze sobą świetlicę, bibliotekę ze stanowiskami komputerowymi i czytelnią oraz miejsce dla Koła Gospodyń Wiejskich i członków OSP.

– Od strony południowej przedszkole posiadać będzie salę zajęć z wyjściem na plac zabaw – informuje Piotr Kowal, Wójt Gminy Łysomice. – Nieopodal powstanie dwustanowiskowy garaż dla pojazdów Ochotniczej Straży Pożarnej. Odpowiednie ich ustawienie, w razie alarmu pozwoli druhom sprawniej z Lulkowa wyruszyć.

Zarówno przedszkole, jak I świetlica, zyskają trzynaście stanowisk parkingowych oraz dwa miejsca przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Na otaczającym obiekt terenie, z dwóch stron stawu, wybudowane zostaną ścieżki spacerowe z ławeczkami. Tam też oddana zostanie dla mieszkańców wiata ogniskowa.