W Małej Nieszawce Dzień Kobiet świętowano po włosku

Wójt gminy wspólnie z przewodniczącym rady rozdali zgromadzonym paniom tulipany. (fot. autor)

Kilkadziesiąt mieszkanek gminy Wielka Nieszawka zjawiło się we wtorek 7 marca na gminnym Dniu Kobiet. Impreza odbyła się w sali widowiskowej w Małej Nieszawce.

Wydarzenie rozpoczęło się od występu solistów ćwiczących w sekcji wokalnej tutejszego ośrodka pod okiem Aliny Sobeckiej. Na scenie usłyszeliśmy Magdalenę Sobecką, Igora Witalisa i Dominikę Wyborską. Zaprezentowali oni utwory przygotowane specjalnie na tę okazję. Publiczność włączała się do wspólnego śpiewania i klaskania przy m.in. „Być kobietą” Alicji Majewskiej czy „Gdzie ci mężczyźni” Danuty Rinn.

Po gromkich brawach dla młodych artystów głos zabrał Kazimierz Kaczmarek, wójt gminy.

– Życzę dużo miłości, zdrowia i ciepła dla wszystkich naszych pań – mówił włodarz. – Niech każde marzenie również się spełni. Wszystkiego najlepszego od naszych pracowników.

Po życzeniach wójt gminy wspólnie z przewodniczącym rady rozdali zgromadzonym paniom tulipany.

Gwoździem programu był spektakl Teatru Impresaryjnego Afisz (złożonego z pracowników toruńskiego Teatru „Baj Pomorski”) pt. „Miłość po włosku”. To zabawna historia dwóch hydraulików, którzy w jednym z mieszkań spotykają dwie kobiety w różnym wieku. Cała sytuacja doprowadza do wielu komicznych zdarzeń, które bawiły gości już od pierwszych minut.

Na sam koniec odbyła się loteria. Panie, którym dopisało szczęście, wróciły do domu z bonami kosmetycznymi czy voucherami na usługi gastronomiczne.

Fot. autor