Wielki finał Pit Bike Cup za nami [GALERIA ZDJĘĆ]

fot. Łukasz Piecyk

Na torze w Głażewie w niedzielę odbyła się IV runda Bud-Rem-Stal Pit Bike Cup. To ostatnie zawody w tym sezonie na obiekcie mieszczącym się w okolicach Unisławia, niecałe 30 km od Torunia.

Impreza rozpoczęła się w niedzielne południe. Można było oglądać zmagania w siedmiu klasach zawodniczych, a także najmłodszych zawodników od 6. roku życia w jazdach pokazowych – bez klasyfikacji i pomiaru czasu.

– To początek drogi do zawodniczego życia, jednak według obowiązującego w Polsce prawa, w wyścigach brać mogą zawodnicy od 8. roku życia. Zatem najmłodsi już przecierają szlaki, by za dwa lata stanąć w szranki z koleżankami i kolegami i w pełni rywalizować w cyklu Bud-Rem-Stal Pit Bike Cup- mówi Łukasz Pawlikowski, organizator zawodów.

Tor Głażewo to prawdziwy raj dla małych dwóch kółek. Tor stworzony z myślą o mini-crossach idealnie nadaje się do uprawiania tej dyscypliny. – Myślę, że nikomu w Głażewie się nie nudzi. Już kilkakrotnie zmienialiśmy konfigurację toru, różne są również warunki pogodowe. Pewnie i ta runda będzie zupełnie inna, mamy już koniec pięknego sezonu, jest trochę chłodniej, ale to nikomu nie przeszkadza- dodaje Łukasz Pawlikowski.

Tor pod Unisławie został stworzony z myślą o małych dwóch kółkach. Tam na co dzień nie tylko trenują, ale i szkolą się zawodnicy tej dyscypliny.