„Wielkie kolędowanie” z Anną Wyszkoni w Toruniu

„Dzisiaj w Betlejem”, „Jezus malusieńki” czy „Cicha noc” to tylko trzy z wielu kolęd, które zabrzmią podczas koncertu „Anna Wyszkoni – Kolędy Wielkie”, który odbędzie się 13 stycznia w Toruniu. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19.00 w Sali Widowiskowej Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki.

– Anna Wyszkoni to jedna z najbardziej znanych i utalentowanych wokalistek na polskiej scenie muzycznej – zaznacza Mieczysław Watza z Impresariatu Artystycznego „Impart”. – Na swoim koncie ma blisko pół miliona sprzedanych płyt i kilkadziesiąt nagród. W 2016 roku Wyszkoni obchodzić będzie jubileusz dwudziestolecia działalności artystycznej.

Podczas toruńskiego koncertu piosenkarka zaprezentuje swoje ulubione polskie kolędy oraz dwie premierowe piosenki świąteczne, które pojawiły się na najnowszym albumie artystki „Kolędy Wielkie”. Jego premiera miała miejsce 20 listopada 2015 roku.

Szlachetne brzmienie fortepianu, kwartetu smyczkowego, gitar akustycznych, trąbki czy perkusjonaliów to krótka muzyczna charakterystyka tej niezwykłej płyty.

Jak mówi sama artystka o projekcie, kolędy, które znalazły się na płycie, towarzyszą jej od najmłodszych lat.

– Odkąd pamiętam, kolędy śpiewałam wspólnie z rodzicami przy choince – mówi Anna Wyszkoni. – Tradycję tę każdego roku podtrzymuję w swoim domu, śpiewając wraz z dziećmi. Moimi świątecznymi fascynacjami postanowiłam podzielić się także ze słuchaczami, nagrywając zimową płytę i kolędując w wielu miastach Polski.

Z toruńskiej sceny zabrzmią kolędy takie jak: „Dzisiaj w Betlejem”, „Lulajże, Jezuniu”, „Jezus malusieńki” czy „Cicha noc” w autorskim wykonaniu Anny Wyszkoni. Zaskoczeniem dla torunian będzie wykonanie staropolskiej pastorałki „Wielkie nieba”, a także zachowanej w świątecznym klimacie i promującej płytę piosenki „Od nieba do nieba”, do której powstał teledysk.

– Zarówno utwór, jak i klip oddają magię i piękno świąt Bożego Narodzenia, choć dotykają tematów i problemów bardziej uniwersalnych – podsumowuje przedstawiciel Impresariatu Artystycznego „Impart”. – Ponadto podczas koncertu w Centrum Kulturalno-Kongresowym na Jordankach usłyszeć będzie można najpopularniejsze przeboje artystki, które zawsze wzbudzają zachwyt, emanują ciepłem i pogodnym nastrojem – dodaje Mieczysław Watza.

Bilety na koncert dostępne są w cenach: 65 zł, 75 zł, 85 zł i 90 zł. Zakupu dokonywać można poprzez strony internetowe: bilety24.pl, biletyna.pl i kupbilecik.pl, a także w Toruniu, w sklepie Pamiątki przy Flisaku (ul. Rynek Staromiejski 1 – Ratusz, narożny sklep). Więcej

informacji uzyskać można pod numerem telefonu: 602 804 329 lub na oficjalnej stronie internetowej Centrum Kulturalno-Kongresowego CKK Jordanki w Toruniu.