Włamywacze z Chełmży zatrzymani

Fot. Łukasz Piecyk

Kryminalni z Chełmży ustalili kto stoi za włamaniem do sklepu. Do sprawy funkcjonariusze zatrzymali trzy osoby, w tym ojca z nieletnim synem. W ich mieszkaniu policjanci natrafili na amfetaminę, tabletki ecstasy i krzak marihuany. Okazało się, że najmłodszy z uczestników włamania do sklepu ma na koncie także inne przestępstwa. 

– W nocy z poniedziałku na worek około 1:30 policjanci z komisariatu w Chełmży otrzymali informację o włamaniu do jednego ze sklepów przy ul. Toruńskiej – tłumaczy mł. asp. Wojciech Chrostowski z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. – Sprawcy wybili szybę i skradli z szuflady kilkaset złotych w gotówce. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci. Kryminalni, którzy wnikliwie przeanalizowali ślady i dowody zebrane w miejscu przestępstwa wytypowali osoby, które mogły stać za tym włamaniem.

Już kilka godzin po zdarzeniu do policyjnej celi trafili 16- i 17-latek. Zebrane dowody wskazują, że to właśnie oni stoją za tym włamaniem. Przy młodszym z chłopców funkcjonariusze odnaleźli skradzioną ze sklepu gotówkę.

– Kryminalni od początku podejrzewali, że młodszy z chłopców ma na koncie także inne przestępstwa – dodaje policjant. – Przeszukanie w jego domu potwierdziło te przypuszczenia i zaowocowało kolejnym zatrzymaniem. W mieszkaniu zajmowanym przez 16-latka i jego 58-letniego ojca kryminalni odnaleźli krzak marihuany, 2,5 grama amfetaminy i tabletki ecstasy. Okazało się, że narkotyki były wspólną własnością ojca i syna.

Poza tym policjanci natrafili na skradzionego kilka tygodni wcześniej laptopa oraz telefon komórkowy.  Okazało się, że to 16-latek w czerwcu tego roku włamał się do jednego z domków jednorodzinnych w Chełmży. Po sforsowaniu drzwi balkonowych ukradł telefon komórkowy. Kilka dni później w ten sam sposób dostał się do kolejnego domku jednorodzinnego i ukradł z niego laptopa.

Materiały dotyczące trzech włamań i posiadania i uprawy narkotyków trafią do sądu dla nieletnich, który zadecyduje o dalszym losie 16-latka. 58-latek usłyszał już zarzuty za posiadanie i uprawę narkotyków. Może mu za to grozić do 3 lat więzienia. 17-latek usłyszał zarzut za to, że wspólnie z 16-latkiem włamał się do sklepu. Jemu może grozić do 10 lat więzienia.