Wolontariusze w Czernikowie zbierają wyprawki dla uczniów

Chcesz pomóc biedniejszym od siebie? Masz w domu niepotrzebne przybory szkolne lub zakup kilku dodatkowych nie sprawi Ci problemu? Nic prostszego! Weź udział w akcji „Wyprawka dla Ucznia” i pomóż dzieciom z Czernikowa! Parafialny Zespół Charytatywny z gminy Czernikowo organizuje akcję „Wyprawka dla Ucznia”. Do dnia 15 sierpnia 2013 roku odbywać się będzie zbiórka przyborów szkolnych takich jak: zeszyty, długopisy, pisaki, flamastry, ołówki i wszystko to, co się może przydać na lekcjach. Mile widziane są także podręczniki znajdujące się w wykazie na rok szkolny 2013/2014. W specjalnie przygotowanych na tę okazję pudełkach znajdujących się w kościele oraz w sklepach w Czernikowie należy zostawiać zakupione rzeczy.

– Chcemy pomóc najbardziej potrzebującym dzieciom – mówi Rafał Rutkowski z czernikowskiego PZC. – Warto, aby wszyscy uczniowie mieli równy start bez poczucia braku podstawowych przyborów szkolnych.

W Czernikowie działa Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, który zapewnia pomoc rodzinom o określonych dochodach. Brak środków do życia to nie jedyny problem, który może spotkać potrzebującą osobę.

– Często do złej sytuacji materialnej dochodzą jeszcze choroby – dodaje Rafał Rutkowski. – Żaden samorząd nie ma nieograniczonej ilości pieniędzy na programy socjalne, więc staramy się pomóc bezpośrednio rodzinom, które tego wsparcia najbardziej potrzebują. Każdy gest jest na wagę złota, bo kobieta wychowująca samotnie piątkę dzieci jest w dużej mierze zdana na siebie.

Parafialny Zespół Charytatywny serdecznie zachęca do udziału w zbiórce. Po 15 sierpnia pomoc należy kierować bezpośrednio do parafii św. Bartłomieja w Czernikowie.

[fbcomments]