WOŚP zagra dla najmłodszych i najstarszych

WOŚP Toruń

Startuje koncertem w NRD – w czwartek. Potem jest piątkowa zbiórka pieniędzy w urzędach. A to i tak dopiero rozgrzewka przed tym, co przygotowano na sobotę i, przede wszystkim – niedzielę, bo 13 stycznia to dzień 21. Finału WOŚP.Mieszkańcy Torunia i okolic spragnieni wrażeń spod znaku czerwonego serduszka powinni zarezerwować sobie czas już w przeddzień kulminacji działań Fundacji Jerzego Owsiaka. Od godz. 11 do 19 w Centrum Handlowym „Toruń Plaza” przygotowano mnóstwo ciekawych wydarzeń.

– Bardzo fajną atrakcją są bezpłatne badania podstawowe – opowiada Robert „Sauron” Majewski, szef sztabu WOŚP w Toruniu. – Doktor Sławomir Jeka i jego ludzie będą wykonywać badania za symboliczną kwotę wrzuconą wolontariuszowi do puszki.

Nie lada gratka czeka na młodych miłośników straży pożarnej, którzy na specjalnie przygotowanym torze, ubrani w mundury i hełmy będą mogli poczuć się jak prawdziwi strażacy.

– To niesamowita atrakcja dla dzieci – komentuje Robert „Sauron” Majewski. – Sam, jakbym był dzieciakiem, to bym o tym marzył. Latem na Rynku Staromiejskim podczas podobnej akcji kolejka chętnych była olbrzymia.

W trakcie imprezy po raz pierwszy wszystkie służby mundurowe zjednoczą się dla WOŚP. A to za sprawą zawodów w ćwiczeniach siłowych, w których każde powtórzenie będzie warte określoną kwotę. Wypłaci ją później sponsor – Centrum Handlowe „Toruń Plaza” i w całości przeznaczy na cel 21. Finału.

Nie zabraknie także maratonu zumby oraz licznych konkursów i licytacji, wśród których pojawi się niezwykły pomysł.

– Dzięki uprzejmości Toyota Bednarscy do wylicytowania na cały weekend jest samochód marki Toyota, ubezpieczony i z pełnym bakiem – zdradza Robert „Sauron” Majewski.

A to dopiero wstęp do niedzielnych wydarzeń.

Główna scena na Rynku Staromiejskim tradycyjnie będzie tętnić życiem od godz. 10 do 22. Jeśli pogoda pozwoli i uda się załatwić sprawy formalne, z płyty Starówki wystartuje Balon. Ma na niej też stanąć wielka bryła lodu, w której będzie można wykuć 21 serc. Moc atrakcji zafundują także muzycy, z Lombardem na czele, i służby mundurowe.

Dla kolarzy w okolicach Zamku Krzyżackiego przygotowano „Toruń City Race” czyli coś, czego jeszcze nie było – zimowe, sprinterskie wyścigi eliminacyjne. Fani motoryzacji zaś już mogą zacierać ręce, bo na Jordankach po raz drugi wystartuje MotoOrkiestra – show z konkursami i licytacjami, w którym udział wezmą zawodowi kierowcy z Łukaszem Kabacińskim – mistrzem Polski w rallycrossie na czele. Pod młotek pójdzie też niezwykły gadżet.

– Jest odrestaurowane BMW z 1981 roku przekazane przez Antoniego Kujawskiego – mówi Robert „Sauron” Majewski. – To „najgrubszy” materialnie przedmiot, jaki mamy. Zapraszamy wszystkich do podjęcia wyzwania – cena wywoławcza: 25 tys. zł.

Ponadto, przez całą niedzielę w przychodni „Nasz Lekarz” przy ulicy Szczytnej 20 za dowolną kwotę wrzuconą do puszki WOŚP będzie można wykonać profilaktyczne badania lekarskie. Od godz. 10 do 18 zaś w Hotelu Gromada – Zajazd Staropolski przy ulicy Żeglarskiej 10/14 na chętnych czekać będzie bioenergoterapeuta.

A wieczorem nadejdzie czas na After Party w „Baranim Łbie”, gdzie wystąpi Ryszard Wolbach – legenda rocka i bluesa, założyciel zespołów Harlem i Babsztyl.

Co ważne, po raz pierwszy w historii toruński sztab WOŚP będzie miał swoje własne studio telewizyjne, w którym pojawią się wywiady i spotkania z ciekawymi ludźmi. Wszystko to do zobaczenia na telebimach i w Internecie – tak, by relację z Torunia można było oglądać na całym globie. Linki do transmisji, podobnie jak inne informacje związane z 21. Finałem WOŚP w centrum naszego regionu, dostępne na stronie wosp-torun.pl. Harmonogramy dla poszczególnych gmin znajdują się w e-wydaniu Poza Toruń.