Wpuścił do domu nieznajomego. Ten go okradł

Fot. Łukasz Piecyk

Pokrzywdzony zaprosił do domu nowo poznanego mężczyznę. Ten wykorzystując sen gospodarza wyniósł z mieszkania sprzęt elektroniczny. Policjanci z Lubicza pracujący nad tą sprawą ustalili, że za kradzieżą stoi 23-letni mieszkaniec gminy Czernikowo. Mężczyzna już trafił za kraty. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia. 

O całej sytuacji policjanci z Lubicza dowiedzieli się od samego pokrzywdzonego. W trakcie spotkania towarzyskiego gospodarz z gościem pił alkohol. W momencie, gdy ten pierwszy położył się spać, nowo poznany mężczyzna splądrował jego mieszkanie.

– Z mieszkania zniknął telewizor, dekoder, konsola do gier, czajnik elektryczny oraz drobne urządzenia elektryczne – informuje mł. asp. Wojciech Chrostowski z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. – Zgłaszający nie znał danych personalnych swojego gościa, więc zwlekał ze zgłoszeniem tego faktu policjantom. W końcu zdecydował się poprosić ich o pomoc.

Kryminalni pracujący nad tą sprawą na podstawie opisu podanego przez pokrzywdzonego i dzięki swoim ustaleniom wpadli na trop 23-latka. Te typowania okazały się strzałem w dziesiątkę.

Policjanci zatrzymali go w poniedziałek 12 marca. Okazało się, że to mieszkaniec pobliskiej miejscowości.