Wykonawca pomylił przejazdy. Nie Lubicz, a Obrowo. Tam są utrudnienia

fot. Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu

Nie w Lubiczu Górnym, a w Obrowie remontowany jest przejazd kolejowy. Skąd ta pomyłka? – Warszawska firma wykonująca to zadanie na zlecenie PKP pomyliła numery dróg – tłumaczy Urząd Gminy Lubicz.

Kilka dni temu Urząd Gminy Lubicz informował o remoncie przejazdu kolejowego w Lubiczu Górnym. Przejazd jest remontowany, ale nie w tej miejscowości. Prace są realizowane obecnie w Obrowie.

– Przejazd kolejowy w Lubiczu Górnym w tym tygodniu będzie otwarty – informuje Urząd Gminy Lubicz. – Warszawska firma wykonująca to zadanie na zlecenie PKP pomyliła numery dróg. Pomyłka oznacza, że w tym tygodniu jest remontowany przejazd w Obrowie.

Przejazd w Lubiczu Górnym będzie remontowany prawdopodobnie w przyszłym tygodniu. Na razie jednak nie ma konkretnego terminu jego zamknięcia. Z jakimi utrudnieniami wiążą się prace na przejeździe w Obrowie?

Wprowadzony został objazd dla autobusów MZK kursujących przez Obrowo. Mogą wystąpić opóźnienia w komunikacji autobusowej linii nr 45 i 46.

Przez wprowadzony objazd autobusy MZK kursować będą z ominięciem przystanku „Obrowo-Osiedle”. Ruch w obu kierunkach odbywać się będzie ulicami: Leszczynową i Polną do Drogi Krajowej nr 10. W związku z zaistniałą sytuacją możliwe są opóźnienia kursów linii autobusowych nr 45 i 46. Wynikają one z wprowadzonych objazdów – informuje MZK.