Wypadek na DK nr 10. Za kierownicą siedział 15-latek

Obecnie w szpitalu przebywa czworo nastolatków, jadących osobowym golfem (Fot. Łukasz Piecyk)

Toruńscy policjanci badają okoliczności wypadku, do którego doszło dziś rano w Dobrzejewicach. Według wstępnych ustaleń, kierujący pojazdem 15-latek doprowadził do zderzenia z autobusem.

– Zdarzenie miało miejsce około godziny 5.00 na DK nr 10 – relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy KMP Toruń. – Kierujący volkswagenem golfem, jadąc od strony Torunia w kierunku Warszawy, z nieznanych przyczyn nagle zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w bok autobusu. Następnie zderzył się z  jadącym za nim  pojazdem osobowym  marki renault scenic i wpadł do przydrożnego rowu. Jak się okazało kierowcą tego pojazdu był 15-latek.

Pojazdem podróżowały jeszcze dwie 14-letnie dziewczynki oraz ich 19-letni znajomy. Cała czwórka trafiła do toruńskich szpitali. Wszyscy pochodzili z województwa zachodniopomorskiego.

– Według ustaleń policjantów wynika , że z najpoważniejszymi obrażeniami do szpitala trafił 15-letni kierowca golfa – informuje podinsp. Dąbrowska. – Teraz sprawę i okoliczności tego zdarzenia badają funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego oraz kryminalni z Komisariatu Policji w Lubiczu.