Wypadek w Papowie Toruńskim [zdjęcia]

Fot. KMP Toruń

Do groźnie wyglądającego wypadku drogowego doszło dziś w Papowie Toruńskim. Po zderzeniu dwóch pojazdów ciężarowych i dwóch osobowych jedna osoba trafiła do szpitala. Przez kilkadziesiąt minut droga wojewódzka nr 552 była całkowicie zablokowana. Teraz policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. 

Do zdarzenia doszło około godz. 7.00. Policjanci z toruńskiej drogówki, którzy krótko po zdarzeniu pojawili się na miejscu ustalili, że ciężarowa scania, jadąca w kierunku Łysomic, chcąc uniknąć zderzenia z pojazdami, które jechały przed nią i gwałtownie zahamowały, zjechała na przeciwny pas ruchu. Tam zderzyła się czołowo z ciągnikiem siodłowym volvo z naczepą (auto przewoziło w skrzyni ładunkowej masę bitumiczną). Po zderzeniu scania zjechała do rowu a volvo zderzyło się z renault megane i hondą accord, które jechały za scanią.

– Po zdarzeniu do szpitala trafił 41-letni kierowca renault – relacjonuje mł. asp. Wojciech Chrostowski z KMP Toruń. – Mundurowi ustalili, że uczestnicy wypadku byli trzeźwi.