Wypadek z udziałem pieszego w Rogówku

Fot. Łukasz Piecyk

W sobotę w Rogówku w gminie Lubicz na drodze krajowej nr 15 doszło do wypadku z udziałem pieszego. Kierowca volkswagena najechał na mężczyznę, który nie posiadał elementów odblaskowych. Zdarzenie było tak nagłe, że kierowca golfa również doznał obrażeń i obaj uczestnicy wypadku znaleźli się w szpitalu.

– Do zdarzenia doszło około godziny 21.30- informuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy KMP Toruń. – Ze wstępnych ustaleń wynika, że pieszy idący po jezdni poza obszarem zabudowanym bez elementów odblaskowych, nie udzielił pierwszeństwa kierującemu samochodem marki volkswagen i wtedy doszło do najechania  na pieszego. W wyniku zdarzenia mężczyzna doznał ciężkich obrażeń ciała i trafił do szpitala.

Podczas wypadku obrażeń twarzy doznał również 70 – letni kierowca volkswagena i on również trafił do szpitala. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Lubiczu.

Policjanci przypominają i apelują do wszystkich pieszych. Na osobach pieszych poza obszarem zabudowanym ciąży prawny obowiązek noszenia elementów odblaskowych.