Wysportowany konkurs

Gmina Obrowo rozstrzygnęła konkurs ofert na zadania z zakresu upowszechniania i rozwoju sportu. Do 10 podmiotów trafi 120 tys. zł.

Największym beneficjentem konkursu jest klub sportowy Orzeł Głogowo. Drużyna otrzyma 40 tys. zł na rozwój i upowszechnianie kultury fizycznej. Drugi w kolejności jest Uczniowski Klub Sportowy „KOMETA” Obrowo (blisko 33 tys. zł).

– Pieniądze te zostaną przeznaczone na prowadzenie szkolenia dzieci i młodzieży w kolarstwie oraz udział we współzawodnictwie sportowym – informuje Andrzej Wieczyński, wójt gminy Obrowo. – A&W TEAM Obrowo otrzyma 24 tys. zł na zajęcia sportowe jako propagowanie zdrowego stylu życia poprzez uprawianie kickboxingu.

Kto jeszcze znalazł się na liście? Goście z toruńskiego klubu Karate Do „Ronin”. Przyznane 7,5 tys. zł władze klubu wydadzą na zakup sprzętu sportowego i organizację VI Mistrzostw Ziemi Dobrzyńskiej o Puchar Wójta Gminy Obrowo.

– Stowarzyszenie „Nasze Silno” dofinansowanie w kwocie 2 tys. zł przeznaczy na wytyczenie szlaków do nordic walking oraz przeprowadzenie rajdów dla mieszkańców gminy Obrowo – dodaje Andrzej Wieczyński. – Sekcja toruńskiego klubu karate Shotokan DOJO w Osieku nad Wisłą oraz UKS Florian Dobrzejewice dzięki gminnym funduszom będą upowszechniać aktywność sportową.

Na liście jest także Obrowskie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Edukacji, Kultury i Sportu „Nasza Szkoła” z projektem „Fit jest Git” (ponad 3 tys. zł) oraz klub sportowy „Tygrysek”, który będzie promował siatkówkę plażową jako znakomity sposób na aktywne spędzanie czasu wolnego (2 tys. zł). Stawkę zamyka Uczniowski Klub Sportowy Feniks Obrowo. Za 6 tys. zł poprowadzi akademię młodego piłkarza. Będą to piłkarskie szkolenia dla dzieci i młodzieży połączone ze zgrupowaniem.

– Oferty wybrane w otwartym konkursie podejmują działania związane ze wspieraniem i rozwojem sportu w gminie Obrowo – wyjaśnia wójt. – Przedsięwzięcia prowadzone przez powyższe kluby i stowarzyszenia sportowe realizują zadania w wybranych dyscyplinach sportowych, co wpływa na popularyzowanie sportu w gminie i zdrowego trybu życia.

Komisja brała pod uwagę liczne kryteria, m.in. wartość merytoryczną projektu, koszt realizacji, wysokość wnioskowanej dotacji, możliwości realizacji zadania, doświadczenie w podobnych przedsięwzięciach oraz zakładane rezultaty.