Wystrzałowe „piętnastki”

One nie mają czasu na nudę czy troski. Są zżyte, zaprzyjaźnione i pełne energii. Niedawno obchodziły 15-lecie istnienia i przyjęły mnóstwo kwiatów oraz życzeń.

Choć jubileusz 15-lecia obchodziły w listopadzie, termin uroczystości ustalono na tegoroczny marzec. Pomysłodawcami zorganizowania jubileuszu były kadry Centrum Kultury, Gminnej Biblioteki Publicznej i Koła Gospodyń Wiejskich z Łubianki.

– W sali CK zgromadziło się kilkadziesiąt osób, które, jak przystało na gości, gromkimi brawami i kwiatami podziękowały zespołowi – relacjonuje Marlena Gizińska, dyrektorka CK. – Padło wiele ciepłych słów adresowanych do obecnych i minionych wykonawczyń. Jubileusze skłaniają do wspomnień. Tak było i teraz – obejrzeliśmy niezwykle obszerną kronikę grupy.

Miłą niespodzianką był film przygotowany przez GBP, w którym panie wspominały początki swej muzycznej przygody. Same również dały popis swoich wokalnych umiejętności, a akompaniowali im Katarzyna Kępska i Arkadiusz Soroka. Aby każdy z gości mógł pośpiewać z jubilatkami, Centrum Kultury przygotowało dla wszystkich śpiewniki zawierające m.in. piosenki z repertuaru Alebabek. W części artystycznej wystąpiła Beata Piątkowska z monologiem Bronisława Maja pt. „Pani Lola”.

– W 2001 roku Józia Szatanik i Jadzia Przekwas wpadły na pomysł, by utworzyć u nas zespół wokalny – wspomina Maria Wojciechowska, założycielka Alebabek. – Pomyślałam „dlaczego nie?”. Będąc członkiniami KGW i tak śpiewałyśmy, więc czemu by tego nie sformalizować. Dzięki zespołowi mogłyśmy oderwać się od szarej rzeczywistości czy oddać się chwili relaksu. I nadal tak jest!

Wówczas zespół tworzyło 18 kobiet, dziś jest ich 10, ale czynnie w Alebabkach działa 9. Zespół daje koncerty nawet 16 razy w roku!

– Uroczystość, którą zorganizowali nasi przyjaciele, była niebywale wzruszająca – przyznaje. – Nadal słyszę z ust gości pochwały na jej temat. Wysłuchałyśmy pięknych przemówień i odebrałyśmy niewiarygodną liczbę kwiatów! Bardzo dziękujemy za przybycie i życzenia.