WZW typu B i C – skorzystaj z darmowego badania w gminie Lubicz

Fot. ilustracyjne

Mieszkańcy Grębocina oraz Lubicza Górnego już w październiku będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań, mających na celu wykrycie wirusowego zapalenia wątroby. Zapisy już trwają.

Akcja odbędzie się 23 października w Szkole Podstawowej w Grębocinie oraz dwa dni później – 25 października w placówce w Lubiczu Górnym i trwać będzie w godz. 12-18. W programie udział wziąć mogą osoby z terenu gminy, które nigdy wcześniej nie były badane w kierunku wirusowego zapalenia wątroby B i C. Warunkiem przystąpienia do badania jest posiadanie ważnego dowodu osobistego. Polega na pobraniu próbek krwi i przebadaniu ich w kierunku HBs oraz na obecność przeciwciał anty-HCV.

Zapisy chętnych do udziału w akcji są przyjmowane do 9 października pod nr. tel.: (56) 62 12 140. Ilość miejsc ograniczona – każdy punkt przyjąć może 133 mieszkańców.

Gmina Lubicz bierze udział w programie pn. ,,Program Wykrywania WZW B i C w Województwie Kujawsko-Pomorskim”. Badanie, dofinansowane z budżetu gminy, ma na celu wykrycie wirusowego zapalenia wątroby. Polega na pobraniu próbek krwi i przebadaniu ich w kierunku HBs oraz na obecność przeciwciał anty-HCV. Przeprowadzi je wyłoniony w konkursie Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Rypinie.