Z duchem nowoczesności

Liderki Kół Gospodyń Wiejskich spotkały się w Bibliotece Samorządowej w Zelgnie, by dowiedzieć się, jak funkcjonują program Rabat Rolniczy i portal internetowy mojekgw.pl

Wprowadzeniem do spotkania była krótka prezentacja, która podsumowała tegoroczną działalność stowarzyszeń. Wspomniano najciekawsze fakty i najważniejsze wydarzenia, w których panie z Kół Gospodyń Wiejskich uczestniczyły.

– Po prezentacji dyrektor programu Rabat Rolniczy Jan Boczek oraz Bartłomiej Olesiński przedstawili zasady funkcjonowania i istotę programu – mówi Katarzyna Orłowska. – Opowiedzieli również ciekawostki związane z pojawieniem się ogólnopolskiego portalu dla Kół Gospody Wiejskich, czyli mojekgw.pl. Dzięki niemu wszyscy członkowie kół mają możliwość dokonywania zakupów po najniższych w Polsce cenach.

Rabat Rolniczy jest programem zamkniętym, stworzonym i dostępnym wyłącznie dla społeczności zrzeszonej w KGW i KR. Oferuje m.in. sprzęt kuchenny oraz akcesoria do sprzątania, gotowania, pieczenia i serwowania potraw, w tym roboty kuchenne, pralki, odkurzacze czy lodówki.

– Z kolei zapoznanie się pań z portalem stwarza im możliwość bezpłatnego tworzenia własnych stron internetowych – dodaje Katarzyna Orłowska. – To umożliwia pokazywanie i relacjonowanie bieżącej działalności KGW na forum ogólnopolskim. Nie mniej istotnym elementem spotkania były prezentacje poszczególnych kół. Panie, poza referowaniem bieżącej działalności, podzieliły się swoimi doświadczeniami i pomysłami, tym samym inspirując inne grupy do kreatywnego działania.

– O dotychczasowej współpracy z KGW podczas spotkania mówiła także dyrektor Centrum Inicjatyw Kulturalnych Justyna Błaszczyk – mówi Katarzyna Orłowska. – Członkinie organizacji to uczestniczki wielu projektów realizowanych przez instytucję. Szkolenie było ciekawe i potrzebne, a podsumował je obiad przygotowany przez panie z koła w Zelgnie. Dziękujemy im za pyszny poczęstunek, a pracownikom Biblioteki Samorządowej za udostępnienie sali szkoleniowej.

Z końcem ubiegłego miesiąca na gminnej sesji oficjalnie pożegnano jedną z najbardziej zasłużonych liderek KGW w regionie. Henryka Matecka organizacji w Brąchnówku przewodniczyła przez ponad trzydzieści lat i nie zamierza rezygnować z członkostwa w niej.

– Gospodynie z Brąchnówka to prężnie działająca grupa z dużymi sukcesami – dodaje Katarzyna Orłowska. – Pani Henryce życzymy pomyślności w dalszym rozwijaniu wokalnych pasji w gminnym zespole Polskie Kwiaty.