Za nami III Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Administracja publiczna w projektach politycznych”

Wydawnictwo Adam Marszałek było współorganizatorem konferencji, która odbyła się w dniach 5-6 grudnia w Pałacu w Ostromecku koło Bydgoszczy. Tematyka spotkania naukowców dotyczyła samorządu terytorialnego, podziału administracyjnego państwa i administracji publicznej. Po przełomie 1989 roku pojawiły się różnorodne koncepcje rozstrzygnięcia dylematów związanych ze skutecznym i profesjonalnym działaniem administracji publicznej. Wyrażane one były zarówno w wypowiedziach polityków, działaczy społecznych, ale także w projektach programowych partii politycznych, jak i faktycznie podejmowanych decyzjach dotyczących problemu.

Problemy, o których dyskutowaliśmy na konferencji, są niezwykle istotne dla funkcjonowania państwa – mówi Zuzanna Osmólska, sekretarz konferencji. – Postanowiliśmy kolejny raz spojrzeć na administrację publiczną i dylematy z nią związane z różnych perspektyw. Dlatego też zaprosiliśmy międzynarodowe grono badaczy, którzy zajmują się różnymi dziedzinami nauki. Do Ostromecka przyjechali politolodzy, socjolodzy, historycy i prawnicy.

Realizacji konferencji podjęły się Fundacja Wspierania Współpracy Międzynarodowej im. prof. Czesława Mojsiewicza, Centrum Badań Wschodnich we współpracy z wydawnictwami Adam Marszałek i GRADO.

[fbcomments]