Zabawa i pomoc

6000 złotych tyle pieniędzy udało się zebrać z licytacji w trakcie I Balu Charytatywnego w remizie strażackiej w Osieku nad Wisłą. Wydarzenie odbyło się 25 lutego z inicjatywy księdza proboszcza Rafała Bogusza. Dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację Jakuba Cymera, chłopca będącego w śpiączce.

Wydarzenie okazało się wielkim sukcesem, bo w trakcie imprezy bawiło się ponad 100 osób.

– Ksiądz proboszcz towarzyszył uczestnikom balu prawie do samego końca – relacjonuje Ewelina Mytlewska. – Muzycy zapewnili nam doskonałą ucztę dla ducha i ucha. Na parkiecie tańczyli wszyscy.

Oprawę muzyczną zapewnili organista Leszek Czenkusz wraz z Karolem Kosikiem oraz Wiesławem Mekką. Panowie świetnie poprowadzili zabawę, śpiewając i grając na wielu instrumentach. Każdy znalazł do tańca ulubioną melodię.

– Paniom kucharkom i obsłudze należą się słowa podziękowania za ucztę dla ciała – dodaje Ewelina Mytlewska. – Na stole pojawiły się same pyszności.

Uczestnicy balu bawili się do późnych godzin. Wspólnej integracji przyświecał ważny cel: pomoc choremu Kubusiowi. Rodzina chłopca jest wdzięczna za okazaną pomoc.