Zabójstwo w Kończewicach. Policja zatrzymała sprawcę

Fot. Łukasz Piecyk

Kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności grozi 24-letniemu mieszkańcowi gminy Chełmża, który został zatrzymany w sprawie zabójstwa 51-letniego mężczyzny z Kończewic. Nad sprawą pracują Kryminalni Komendy Miejskiej Policji w Toruniu oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Pierwszą informację o zgodnie mężczyzny policjanci otrzymali od dyżurnego pogotowia ratunkowego w sobotę, około godziny 8.00. Na miejsce zdarzenia od razu skierowano grupę śledczych KMP Toruń.

– Oględziny przeprowadzone na ciele mężczyzny wykazały rany, które mogły być przyczyną tego zgonu – tłumaczy podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy toruńskiej policji. – Funkcjonariusze wykonali szereg  czynności, aby wyjaśnić tą sprawę. Efektem ich kilku godzinnej  pracy było zatrzymanie mężczyzny. Dalsze czynności pozwoliły dowieść, że jest on sprawcą tego śmiertelnego zdarzenia.

24 – letni mężczyzna to mieszkaniec gminy Chełmża. W chwili zatrzymania miał prawie 4 promile alkoholu w organizmie. Dzisiaj policjanci planują jego doprowadzenie do Prokuratury Rejonowej Toruń Wschód. W przeszłości nie był notowany przez organy ścigania. Może mu grozić kara dożywotniego pozbawienia wolności.