Zapisz się na XVI Półmaraton Chełmżyński i Chełmżyńską „Dziesiątkę”

Fot. materiały prasowe

Amatorzy biegania, pływania i kolarstwa mogą się sprawdzić na dużych imprezach, które odbędą się w maju i sierpniu. Zapisy już trwają. 
 
1 maja odbędą się XVI Półmaraton Chełmżyński i Chełmżyńska „Dziesiątka”. Trasę zaplanowano wokół Jeziora Chełmżyńskiego drogami o nawierzchni asfaltowej oraz na kostce brukowej poprzez Chełmżę, Małą Grzywnę, Mirakowo, Sławkowo, Zalesie, Pluskowęsy i znów ChełmżęStart o godz. 10 na ul. Chełmińskiej w Chełmży (na wysokości posesji nr 17). Zapisy na: https://elektronicznezapisy.pl/event/2344.html.

Po raz pierwszy odbędzie się w Chełmży impreza z cyklu Triathlon Energy. Rywalizacja przebiegnie na trzech dystansach (1/2, 1/4 i 1/8), dodatkowo na wszystkich dystansach będzie rywalizacja sztafetowa, czyli trzyosobowych zespołów złożonych z pływaka, kolarza i biegacza. Start na plaży miejskiej nad Jeziorem Chełmżyńskim, w którym rozegrany będzie etap pływacki. Nie ma jeszcze konkretnego planu trasy kolarskiej, ale organizatorzy zapewniają, że będzie płaska i poprowadzi po drodze z nową nawierzchnią bitumiczną. Meta etapu biegowego zlokalizowana będzie na Rynku. Impreza odbędzie się w weekend 18-19 sierpnia. Zapisy na: http://triathlonenergy.pl/chelmza.