Zapraszamy na Jarmark Pluskowęski z Rybą

To nowe miejsce na mapie imprez promujących lokalność. Jarmark Pluskowęski z Rybą ma mieć charakter ponadregionalny, stając się miejscem sprzedaży i wymiany rękodziełem. O sile ludowych produktów dowiemy się 6 lipca. – W gminie Chełmża nie brakuje imprez promujących twórczość lokalnych artystów i wytwórców drobnego rękodzieła i rzemiosła – tłumaczy Katarzyna Orłowska z Urzędu Gminy. – Okazji do prezentacji swoich wyrobów przez mieszkańców gminy nie brakuje. Teraz jednak chcemy zająć się o wiele większym terenem.

Organizatorzy szukają twórców ludowych specjalizujących się w regionalnych potrawach, rękodziele ludowym czy wyrobach artystycznych. Swoje miejsce w Pluskowęsach znajdą także drobni rzemieślnicy czy kolekcjonerzy starych sprzętów.

Jarmark odbędzie na się na terenie rekreacyjno-sportowym w centrum wsi w pobliżu plaży. Wystawcy nie ponoszą kosztów związanych z prowadzeniem swojego stanowiska i prezentacją dokonań. W programie imprezy znajdują się także konkursy dla publiczności oraz zabawa muzyczna. Na scenie wystąpi polski wokalista Andrzej Cierniewski. Kartę zgłoszenia można znaleźć na stronie Urzędu Gminy. Wszelkie informacje związane z wystawieniem stoisk można uzyskać pod nr tel. 56 6377129, 691774376 lub 501163890.

Organizatorami imprezy są gmina Chełmża, Centrum Inicjatyw Kulturalnych Gminy Chełmża i sołectwo Pluskowęsy. Część pieniędzy na organizację tego wydarzenia pochodzą z funduszy unijnych.