Zaprojektuj okładkę do książki i zgarnij nagrodę

fot. Pixabay.com

Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości ogłoszono konkurs na projekt okładki do książki z wierszami pt. „Piękna nasza Polska cała”.

– Książka to efekt zorganizowanego w zeszłym roku konkursu literackiego „Piękna nasza Polska cała”, który współorganizowały Centrum Inicjatyw Kulturalnych oraz Biblioteka Samorządowa w Zelgnie – informuje Justyna Błaszczyk, dyrektorka obu tych instytucji. – Na konkurs wpłynęło 35 wierszy o pięknie naszej ojczyzny, napisanych przez mieszkańców gminy Chełmża. W tym roku organizowana jest druga edycja tego konkursu, tym razem w formie konkursu plastycznego, również skierowanego do wszystkich mieszkańców gminy.

Jak informują organizatorzy z Biblioteki Samorządowej w Zelgnie, praca konkursowa może zostać wykonana w formatach A5, A4 lub A3. Technika wykonania pracy jest dowolna. Prace można dostarczyć do 31 października do jednej z bibliotek gminnych w Zelgnie, Grzywnie, Skąpem lub Głuchowie.

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 10 listopada w Kończewicach w trakcie gminnych obchodów Święta Niepodległości. Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie Biblioteki Samorządowej w Zelgnie, na stronie Urzędu Gminy lub na fanpage’u biblioteki na portalu Facebook.