Zatrzymani za kradzieże i włamania

Dwóch braci, podejrzanych o dokonanie kradzieży i włamań, zatrzymała toruńska policja. W piątek usłyszeli pięć zarzutów. Teraz może i grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek tj. 24.01.2014r. policjanci z Komisariatu w Lubiczu doprowadzili do Prokuratury Rejonowej w Lipnie dwóch sprawców, którym udowodnili dokonanie pięciu przestępstw.

Do zatrzymania braci w wieku 17 i 31 lat doszło w miniona środę wieczorem tj 22.01. Śledczy z Komisariatu w Lubiczu udowodnili, że to oni stoją za pięcioma zdarzeniami jakie miały miejsce od listopada w tamtejszej gminie, m.in.: włamanie w Steklinie oraz kradzież kabli elektrycznych. W Witowężu włamali się do jeszcze niezamieszkałego domu skąd zabrali elementy metalowe i agregat od lodówki.

Dwa dni przed ich zatrzymaniem czyli 20.01.2014 również działając w Czernikowie na terenie działki budowlanej włamali się do garażu skąd ukradli plastikowe elementy służące do łączenia węża ogrodowego. Starszy z nich w przeszłości był już karany za podobne przestępstwa. Funkcjonariusze podczas przeszukań dokonanych u złodziei odnaleźli część skradzionego sprzętu, który już zwrócili prawowitym właścicielom.Teraz zgodnie z decyzją prokuratora obaj sprawcy będą musieli zgłaszać się do komisariatu na policyjny dozór . Obowiązuje ich również zakaz opuszczania kraju.