Zawodnicy drużyny Setbol Czernikowo zamierzają obronić tytuł

Fot. Setbol Czernikowo / facebook

Drużyna z naszego powiatu występuje w zmaganiach jako obrońca tytułu wywalczonego przed rokiem. Dwa lata temu Setbol zajął trzecie miejsce.  

– Teraz chcielibyśmy nie tylko powtórzyć ubiegłoroczny triumf, ale również wygrać wszystkie spotkania – mówi kapitan Setbola Czernikowo, Tomasz Janiszewski. – Do aktualnie trwającej edycji przygotowywaliśmy się od początku października, trenując raz w tygodniu 
w sali gimnastycznej SP w Czernikowie. 

Setbol zainaugurował zmagania 29 października od zwycięstwa
 3:0 z drużyną Krawaciarzy. Później zespół z gminy Czernikowo spotykał się kolejno ze Stakonem Kikół, ZST Lipno, Team Lipno i Lipnowiakiem Oldboy. Po każdej z gier to zawodnicy Setbolu schodzili z parkietu z podniesioną głową, a dotychczas zdobyty komplet zwycięstw daje im fotel lidera rozgrywek.  

– Żadne ze spotkań nie było łatwe, bo mamy świadomość tego, że na Setbol każdy mobilizuje się podwójnie, tym bardziej po tym, że wygraliśmy ligę rok temu – twierdzi kapitan Setbola. – Szczególnie cieszymy się ze zwycięstwa
 3:1 z Lipnowiakiem, któremu zrewanżowaliśmy się za minimalną porażkę sprzed roku. Przed nami jeszcze trzy spotkania, a najważniejsze będzie prawdopodobnie ostatnie z nich. Zagramy wtedy z drużyną Kisiel z ryżem, która obecnie plasuje się na drugiej pozycji i podobnie jak my, nie poniosła jeszcze porażki w trwających rozgrywkach.  

Finałowe rozstrzygnięcia są zaplanowane na 17 grudnia.